Zabieg zaćmy leczy zdrowotny problem wielu Polaków

Zaćma jest bardzo podstępną chorobą. Wielu z nas zapomina o tym, by udać się do lekarza okulisty przynajmniej raz w roku i zbadać pod każdym względem swoje oczy. Oczekujemy, że będą nam służyły zawsze w pełni sprawnie, chociaż zapominamy o takich chorobach, jak zaćma, jaskra. Dlaczego one powstają i jak bronić się przed nimi? Odpowiedź w tym artykule.

Dlaczego chorujemy na zaćmę i jaskrę?

Do tych dwóch chorób może przyczynić się nasz styl życia. Jest wiele elementów, które mogą złożyć się na przyspieszenie zachorowania na chociażby zaćmę. Nie dbamy o nasze oczy. Nie nosimy w lecie odpowiednich okularów z wysokimi filtrami, przesiadujemy do późna przed komputerem, nie nosimy okularów i doprowadzamy do bardzo wysokiego ciśnienia w naszych gałkach ocznych.

Jakie istnieją metody leczenia zaćmy?

Zabieg zaćmy jest przeprowadzany bardzo szybko i skutecznie radzi sobie z problemem u większości pacjentów. W chwili obecnej oczekiwanie na zabieg zaćmy z Narodowego Funduszu Zdrowia jest bardzo długi. Naprzeciw wychodzi nam medycyna praktykowana w prywatnych placówkach. Zabieg zaćmy jest tam przeprowadzany właściwie od ręki. Nie ma statusu operacji. Po zabiegu możliwe jest wyjście do domu na następny dzień.

Zabieg zaćmy – co warto wiedzieć o operacji?

Zabieg zaćmy poprzedzają kompleksowe badania okulistyczne. Nigdy nie jest mu poddawany pacjent ‚w ciemno’. To wielka odpowiedzialność, by przywrócić jasność spojrzenia każdemu pacjentowi.
Nawet osoby bardzo zaawansowane wiekiem, mogą zostać poddane zabiegowi zaćmy. Nie jest on skomplikowany, dzięki czemu liczba skutków ubocznych czy komplikacji jest właściwie równa zeru. Jak przygotować się do leczenia zaćmy?
Przed zabiegiem zaćmy dobrze jest przygotować dotychczasową historię leczenia, sięgnąć po świstki dokumentów i skompletować je w jednej teczce. Dzięki takim działaniom lekarz przeprowadzający zabieg zaćmy z pewnością poczuje się pewniej i łatwiej będzie mu przeprowadzić dalszy wywiad lekarski.
Jak znaleźć odpowiednią placówkę do przeprowadzenia zabiegu? Można poprosić bliską osobę, by uruchomiła przeglądarkę internetową i wpisała proste hasło: ‚zabieg zaćmy’. Jest pewne, że od ręki otrzymamy listę miejsc i rekomendacji pozostałych pacjentów.